hundemarked.no - Norges Største Hundemarked! [ Hund / Hundeutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Webshop / Hundebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]

 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hundemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Rideleir/rideskole
 Autorisert rideleir/rideskole. Hva betyr det?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Mix1 Postet - 25/08/2003 : 18:27:53
I Norge i dag har vi noen få hestesentre som er autorisert som godkjente rideleirer og/eller rideskoler av Norges rytterforbund.

Autorisasjonen gir en, to eller tre stjerner. Hvilken autorisasjon en rideskole og/eller rideleir får er avhengig av hestemateriellet de kan tilby, ridelærernes utdannelse, rideanleggets fasiliteter og sikkerhet. Det er nivået og i hvilken grad disse punktene oppfylles som utgir autorisasjon av det bestemte antall stjerner.
  • Er autorisasjon et krav til en god rideskole/rideleir?
  • Hvordan er det med en rideskole/rideleir som ikke er autorisert?
  • Velger du rideskole/rideleir etter om den er autorisert eller ikke? Eller er dette uvesentlig?
  • Hva er det egentlig som er viktig for deg ved valg av rideskole/rideleir?
  • Føler du at du er informert om hvilke rideskoler/rideleirer som er autoriserte, eller burde rytterforbundet vært flinkere med å informere om dette?


--
Mix1, Moderator hestemarked.no
2   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
spoff Postet - 27/08/2003 : 13:59:22
Synes kanskje NRYF reklamerer for lite om hvilke rideleirer/rideskoler som er autoriserte, og hva i detalj dette egentlig betyr.

Det er endel rideskoler/rideleirer som selv reklamerer for at de er autoriserte av sånn og sånn orden (hvis de er det da.. Alle er jo ikke). Men en samlet og lett tilgjengelig oversikt savner jeg.

Autorisasjon er noe rideskolen/rideleiren selv må søke om, det er ikke noe NRYF utfører på eget intitaivit (tror jeg). Det betyr at det i praktisk kan finnes rideskoler/rideleirer som oppfyller krav til autorisasjon, men som ikke nødvendigvis har det. Men stortsett er de som driver ridesentre såpass våkne og kjent med dette slik at jeg tror det er få rideskoler/rideleirer som oppfyller kravene som ikke har søkt om autorisasjon. Er så mange rideskoler/rideleirer i landet som f.eks. ikke har utdannet ridelærere, og med en gang de ikke har det så har de ikke mulighet for å få autorisasjon heller.

Da jeg var 12 år og skulle på min første rideleir (altså 13 år siden) husker jeg at jeg og en venninde sendte brev til NRYF og fikk greie på hvilke rideleirer som er autorisert (vi ville bare på trestjerners fordi vi hadde fått det anbefalt, og vi dro på trestjerners også.. Den gang ble det Hurdal Hestesenter da Nina Bråthen holdt til der, men i dag er det nye eiere, og senteret er ikke autorisert). Sendte en mail rundt nyttår nå sist og gjorde det samme (denne gang mer av nysjerrighet). Da får man liste. Men andre måter å få en liste på vet jeg ikke om. Synes NRYF burde publisere dette på hjemmesidene sine. Tror det kan skape bedre kvalitet på ridesenterne dersom det ble fokusert mer på autorisasjon og de krav dette medfølger.

Per 1/1-03 (i mailen jeg fikk da jeg spurte for endel mnd siden var listen slik. Mulig den er endret nå.. Send en mail til NRYF selv, og finn ut) var iallfall listen over autoriserte rideleirer slik:

To stjerner:
Tre stjerner:
Rideskoleoversikten har jeg desverre ikke. Men jeg vet at Marits rideskole og Sørum Frititsgård er blandt dem som har tre stjerner. Tror det også er flere rideskoler som er autoriserte, enn rideleirer. Og det er vel også noen med "bare" en stjerne. En rideleir som er autorisert trenger ikke nødvendigvis å ha en rideskole som er autorisert, men det er gjerne sammenheng her. Men de kan ha høyere eller lavre orden på en av delene f.eks. Tror faktisk Marits rideskole er eneste rideskole med både tre stjerners rideleir og rideskole (var slik før, men mulig dette er endret nå).

Men enig.. En burde han en oversikt. Synes informasjonen er dårlig her. Ønsker også litt om hva som stilles for de ulike stjernene.

--
spoff
i n a Postet - 25/08/2003 : 23:40:56
Jeg har lurt litt på dette med autorisasjon på ridesentre og rideleirer. Har alle rideskoler fått stjerner og blitt autorisert eller er det bare noen og hvilke er det og hvorfor isåfall ikke alle??

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,08 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2008 © Hundemarked.no - Norges største Hundeside!
Her kan du kontakte vår Kundeservice: Kontakt oss
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.