hundemarked.no - Norges Største Hundemarked! [ Hund / Hundeutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Webshop / Hundebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]

 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hundemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest på for
 Når uhellet er ute

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
helert Postet - 12/11/2007 : 20:52:33
har dere forsikring? Hvem er ansvarlig for den som rir hesten din hvis noe skulle skje?
2   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
HelleG Postet - 16/11/2007 : 13:44:23
Jeg har forsikring på alle mine hester. Har selv ulykkes forsikring på meg selv. Siden jeg er den eneste som rir mine hester, er jeg forsikret.

Skulle jeg satt ut hest på helfor igjen dekker jeg forsikring på hesten, men vil anbefale forvert å ha egen forsikring på seg selv.

Når det blir snakk om slikt med folk jeg prater med på tlf i forbindelse med jobben min, anbefaler jeg dem å tegne egen forsikring på seg selv. Drar gjerne frem mitt eget eksempel med at jeg fikk god bruk for min ulykkes forsikring da jeg ble skadet med hest (brukket ankel) for noen år siden og i den forbindelse fikk 5% varig men og utbetalt forsikring ut fra det. Den lille skaden ga faktisk en utbetaling på nesten 50.000,-!!! Så jeg anbefaler ALLLE Å SKAFFE SEG ULYKKES FORSIKRING. Du vet aldri hva som kan skje og med en slik forsikring er du sikret, hesten har sin, så den dekker evnt. dyre kostnader med vetrinær og kanskje opphold på klinikk. Så skaff forsikring om dere ikke har.
T. Boysen Postet - 13/11/2007 : 04:12:27
Har er fòr-rytteravtale som spesifikt sier at rytter har ansvaret for seg selv hvis noe skulle skje. Hvis rytter er under 18 år, skriver foresatte under på dette. Myndig rytter skriver selv under, men må da ha egen forsikring.
Hesten er forsikret av eier.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2008 © Hundemarked.no - Norges største Hundeside!
Her kan du kontakte vår Kundeservice: Kontakt oss
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.