hundemarked.no - Norges Største Hundemarked! [ Hund / Hundeutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Webshop / Hundebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]

 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - IRRITERT!! hva skal jeg gjøre?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hundemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utegang/beite
 IRRITERT!! hva skal jeg gjøre?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

KarenG

» VIP

Norway
Innlegg: 870

Skrevet - 03/10/2006 :  14:06:55  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideKarenG  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseKarenG  Svar med kopi av melding
Hei=)

hesten jeg har på for, og beitekameraten står på beite ca. 500 (?)meter oppover veien. der må vi passe på så hestene har vann. vi er oppe flere ganger om degan å ser til de, og passer på aat de har nok vann. de har en stooor tønne og to bøtter.

på andre siden av veien er det et hus. hun som bor der er både sur, og er ikke-heste-liker.

i en gymtime skulle vi jogge oppover veien, så jeg skulle stoppe å se om de hadde nok vann med det samme. men da jeg kommer dit, er det en dame som står på beite.
jeg begynner jo å lure på hva hun gjør uttpå beite sammen med hestene våre.

jeg gikk bort til henne å spurte hva hun gjorde der.?
nei hun, hun hadde bare fyllt på vann til hestene, noe som hun hadde gjort i mange dager nå.
hun sa også at det var like før hun anmeldte oss for dyreplageri.

men jeg er jo der flere ganger for dagen og passer på at de har nok vann.

jeg spurte jo selfølgelig hvorfor hun ikke hadde sagt i fra til oss.?
- nei, hun hadde jo prøvd å ringe hit, men det var ingen som svart (det er nesten alltid noen hjemme her)

men jeg synes jo at det skal gå ann å gå de 500 meterne hit å si det til oss, enn å si det til dyreværne. hun jobber 200 meter herrifra, så hu kunne jo sakt det en gang etter jobb også, hvis hun er så lat..?

i dag hadde hun vært å fyllt opp vann igjen fikk jeg vite når jeg kom opp dit igjen.


jeg blir bare så IRRITERT!!! at det går ann?
hva skal jeg gjøre med dette?

har dere vært borti noe sånnt?


Never give up on the things that make you smile!

Olithyon

Norway
Innlegg: 1245

Skrevet - 03/10/2006 :  15:54:51  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseOlithyon  Svar med kopi av melding
Du må jo være glad for at dama fyller vann når hestene er tom? Ville heller takket henne for at hun gjør det, og blitt mer påpasselig med vannfyllingen selv. Hva med å sette ut flere drikkekar?
Mvh Christine
Gå til toppen av siden

CarpeNox
» VIP

Norway
Innlegg: 317

Skrevet - 03/10/2006 :  16:28:22  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det kan jo og hende at ho i bunn og grunn ikkje misslike hestane so sterkt da-siden ho vise omtanke for dei å greier.
Og det kan hende ho gikk over i forsvarsposisjon når ho såg dej å blei spurt om kva ho gjore der.

Tenk dej scenarioet fra hennes side, du kom "springande" sikkert litt raud i andletet og litt oppkava, det kan jo tenkes ho syntes du virka sur eller annklagende. Når du i tilegg he eit fortjent eller kanskje meir ufortjent intrykk av ho som ein person som misslike hestar so klarer ikkje du å sjule kropsspråket ditt og kan misstolkes...

Krppsspråk er snåle greier:-)

Det e lov å tenke sej litt om til tider. Gå til toppen av siden

lucky june

Norway
Innlegg: 1561

Skrevet - 03/10/2006 :  16:57:49  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg syns du skal takke henne jeg, ikke mislike henne av den grunn.
Og hvis du vrir litt på det; du kan si til henne at du skulle ønske hun hadde sagt fra slik at du kunne kommet oftere så hun hadde sluppet all vannfyllinga.
på den måten gir du beskjed om at du ville hatt beskjed samtidig som du viser takknemlighet for det hun har gjort.
Jeg tviler på at hun har gitt hestene dine vann for å være slem eller irritere deg.
Gå til toppen av siden

Don-Pedro

» VIP

Norway
Innlegg: 1049

Skrevet - 03/10/2006 :  19:27:22  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseDon-Pedro  Svar med kopi av melding
Nja, i grunn syns jeg også at det var kjempe bra av henne å hente vann til hestene. Men å annklage dere for dyreplageri var litt drøyt syns jeg - men det kan jo hende at hver eneste gang hun er oppom så har ikke hestene vann, da forstår jeg henne fult ut.
Ta deg en prat med henne at du/dere passer alltid på at hestene har vann og evt. takk henne for hjelpen - kan jo hende at hestene drakk opp vannet kort tid etter det ble sjekket sist - men om hestene virkelig er veldig tuste når damen henter vann, da burde kanskje noen på stallen sjekke litt oftere?

Håper dere finner ut noe sammen

Gud gi meg sjelefred til å godta de tingene jeg ikke kan forandre, mot til å forandre de tingene jeg kan endre og visdom til å se forskjellen. Gå til toppen av siden

AinaVj

Norway
Innlegg: 588

Skrevet - 04/10/2006 :  23:25:19  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAinaVj  Svar med kopi av melding
Syns det er koselig at denne damen viser omtanke for hestene, og man bør være takknemlig. Men å true med sende dyrevernet på dere syns jeg er frekt. Det samme syns jeg det er når man bare tar seg tilrette med noe man ikke har noe med. Om hestene ikke har vann, så kunne hun vel heller bare ha sagt ifra til deg i stedet.

Jeg syns det bare er koselig når folk stopper opp for å klappe hesten min ute i havnehagen, men blir irritert om dem gir henne noe godt uten å spørre meg når det står lapper på gjerdet at dem ikke skal det.

*Meg og min vakre Lydia*
Ja, det er lyd i a.
Gå til toppen av siden

Lyngen

Innlegg: 282

Skrevet - 05/10/2006 :  10:19:18  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det jeg har litt vanskelig for å skjønne her, er at hvis hestene har en stor tønne og to bøtter med vann og de blir sjekket to ganger om dagen, at det da stadig vekk er tomt...
Hos oss har vi to badekar til 10 hester, og de trenger vi ikke å fylle opp hver dag en gang (om sommeren ja, men ikke nå)

Men som alle sider her, ta en prat med henne, takk henne for at hun har fulgt med og fylt opp, men at dere gjerne vil at hun skal gi beskjed til dere hvis det er tomt.
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2008 © Hundemarked.no - Norges største Hundeside!
Her kan du kontakte vår Kundeservice: Kontakt oss
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.