hundemarked.no - Norges Største Hundemarked! [ Hund / Hundeutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Webshop / Hundebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]

 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hundemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Kjøp og salg
 Dine erfaringer!
 Ikke betal mere for en hest en hva den er verd!!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Corino Postet - 16/12/2006 : 09:30:52
Vis dere vet om en kaldblods som dere vil kjøpe og dere selv vet at den ikke er verd så mye som eieren vil selge den for, så anbefaler jeg å sette deg opp mot eieren.

Det fikk jeg bevise her om dagen, Jeg har ei kaldblods hoppe på 11 år som jeg har hatt på for tidligere og dratt opp till eieren å tren henne, har vel ca holdt på med henne i snart 5 år. I februar i år så hentet jeg henne hjem til meg fordi jeg syntes så synd på der hun sto før. Jeg har alltid hadd lyst til å kjøpe henne for hun har utrolig mye personlighet. I sommer snakket jeg med eieren om pris og da fikk jeg til svar at han ikke solgte henne for mindre en 10000, og det viste jeg var alt for mye og det vet jeg eieren gjorde også (travgybbe da vettu). Får hun hadde verken fått føll eller startet noe travløp bare blitt trent opp til det formålet, og hun var ekspert til å stresse noe som jeg har fått bort nå.

Så her om dagen fant jeg ut at jeg skulle forhandle med pris om henne fordi at vis jeg ikke hadde mulighet for å kjøpe henne så måtte jeg vurdere om å sende henne hjem igjen. Når jeg da ringte oppover til han fikk jeg beskjed om at ville jeg ikke betale 10000 for henne så måtte jeg bare komme oppover med henne så fikk han sende henne til slakt. Da regnet jo han med at jeg kom til å si at jeg kjøper henne for 10000 fordi jeg ikke ville sende henne til slakt,, men jeg svarte bare tilbake om "at da kommer jeg kjørende oppover med henne og jeg kommer ikke til å betale så mye for den hesten fordi jeg vet at du veit at hun ikke er verd så veldig mye." Da ble det helt stilt i andre enden, han kjønte at jeg hadde tatt han på den, så jeg kom et tilbud om bedre pris og han ble ganske fort enig med meg om pris, kom ikke lengre ned en 6000 men det er hun verd for meg syns jeg, blitt trist å måtte sende henne ifra meg fordi at han skal ha så mye for henne, når hanvet at hun har det bra til meg.

Så regner med at snart så blir vel jeg eier av lappa ja, har ikke levert pengene og skrevet under noen pappirer.

Så jeg anbefaler dere om at vis noen turer med slakt slik så er det mest sannylig for å smelte hjerte deres slik at dere skal kjøpe hesten for mer en hva den er verd.
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
sigyn,brauta og rubin:) Postet - 13/06/2007 : 14:28:07
Kopi av melding:
Jeg batalte 20 000 for min Ulskaug og har ikke angret et sekund!
Han er ekstraver ja, har jo god stamme men er vallak (-; men vet dere hva?
Det betyr overhodet ingenting, han er min "mann", en fantastik hest og verd like mye for meg om han kostet 2 eller 20 tusen.
Jeg har hatt hest hele mitt liv, siden jeg var 6 år og aldri kan jeg si det har vært slik kjemi.
Man betaler det man vil for en hest, det jeg setter som "verdi" ligger ikke hverken i kroner eller utdannelse da jeg ikke kjøper hest med det for øyet å selge den igjen.

Opprinnelig postet av Harneshaug



enig der.Det ene "dyret" mitt betalte jeg 11.000.for.Kaldblodsvalakk på 150cm,5 år og gått tre løp.Han var innridd da,eh,ridd tur med i hvert fall.
Men med det båndet vi har sammen,så skulle jeg gladelig betalt 100.000 om han ble kidnappa og de krevde løspenger.kansje en litt usannsynlig situasjon(litt dumt å gå ut med det på internett.plutselig har jeg bare en hest ute her,å jeg får brev i posten hehe)
For jeg har virkelig ikke bruk for en hest som hopper 170 eller går kur,for det kan ikke jeg heller.Å dessuten synes jeg halve morroa er å utdanne hesten jeg da.Derimot har jeg en hest som kan gå western i lette klasser,sprang opp til 1 m konkurranse.Noe som også ligger på mitt nivå.Men noe som dertil er viktigere for meg er at jeg har en hest som jeg virkelig LIKER å jobbe med og trives veldig godt å være med.Åvi vet hvor vi har hverandre.Å til slutt,vi utdanner virkelig hverandre.Han har faktisk holdt ut med meg i snart 7 år,uten å vise at han er dritt lei meg i hvert fall.å det kan jeg ikke si det er mange mennesker som gjør.Han er også min lille hobbypsykolog selv om han svarer på sin måte.hehe.

Min andre hest er dobbel så dyr,men henne kjøpte jeg for å kunne begynne på føllstadiet med.Det vil ikke si at jeg kommer dobbelt så langt med henne,men utgangspunktet er noe lettere.Å det var bare noe som sa meg at denne hesten måtte jeg ha.så hun ble kjøpt usett,siden hu sto så langt vekk,å jeg egentlig ikke hadde tid til en til.Desuten var det en pinto til samme pris og samme alder 10 min fra jeg bor,men den skulle jeg ikke ha.neida.jeg visste det kom til å bli et problem senere med to.spes når jeg skal ta utdannelse og ha med meg to hester.å som fattig student så vokser ikke penger på trær.men alt ordner seg som regel trøster jeg meg med.Å jeg håper at en dag har jeg like godt bånd med henne som med gutten min

fryktleig rotete innlegg det her,men
SuperSabrina Postet - 10/06/2007 : 22:16:10
Hestekjøp er et sjansespill.


HM's korteste innlegg xD
Rude Postet - 10/06/2007 : 21:41:35
Kopi av melding:
Jeg synes det er ille, at konkurranse hester blir solgt for over 100 000kr - flere mill.

Dagen etter kan den faktisk brekke beinet når den går ute eller no, og da får du aldri den hesten igjen selv om du får litt penger igjen om forsikring er i orden.

synes det er galskap når man kan få en god hest til 50 000kr som kanskje ikke har så bra stamme.



Jaja, men da kan man kanskje heller ikke kjøpe dyre biler da? Det er jo alltids en sjans for at man totalvraker den dagen etter man har kjøpt den?
Nå er nå definisjonene på "god hest" så mangt her inne, men å få en virkelig god dressurhest til 50 000? Neppe...
silvasnuska Postet - 08/06/2007 : 21:45:48
Kopi av melding:
jeg synes det er feil og si at det er bra at hesten øker i pris, du kan være flink med hest og fortjene en selvom du ikke har så mye penger, men det er mange små unger med rike foreldre som får ponni etter ponni til mye penger som helst ikke burde hatt hest... så om hesten øker i pris eller ikke har lite og si for hvem som får hest og hvem som fortjener det.

Opprinnelig postet av -Linda-Atell-




Så sant så sant!!
Tigull the best 4 life Postet - 20/03/2007 : 21:45:16
Jeg synes det er ille, at konkurranse hester blir solgt for over 100 000kr - flere mill.

Dagen etter kan den faktisk brekke beinet når den går ute eller no, og da får du aldri den hesten igjen selv om du får litt penger igjen om forsikring er i orden.

synes det er galskap når man kan få en god hest til 50 000kr som kanskje ikke har så bra stamme.

--Linda-- Postet - 20/03/2007 : 21:28:10
jeg synes det er feil og si at det er bra at hesten øker i pris, du kan være flink med hest og fortjene en selvom du ikke har så mye penger, men det er mange små unger med rike foreldre som får ponni etter ponni til mye penger som helst ikke burde hatt hest... så om hesten øker i pris eller ikke har lite og si for hvem som får hest og hvem som fortjener det.
AinaVj Postet - 20/03/2007 : 10:43:08
Kopi av melding:
Noen raser, blant annet fjordingen holder på å øke gradvis i pris og det er bra. Hest skal være dyrt så bare de som virkelig kan og vil får sjansen.

Opprinnelig postet av Phantomstruck



Dølehesten inkludert solgte hoppa mi for godt over gjennomsnittelig pris.
MoKine Postet - 18/03/2007 : 09:18:38
10 000 ser ikke mye for en kaldblds!Ei jeg kjenner betalte 30 000 for eg kaldblods som bare var ridd det grunnlegende.Hun angret litt for det viste sei at han hadde en vond fot.Så hun krevde litt av pengene tilbake men da ver eierne flyttet til utlandet :/ Apropå at de ikke er "fancy"konkuranse hester: Det er MANGE her jeg bor som har hatt/har kaldblods de har startet høyt med! Feks. er det ei som startet 110/120 med sin kaldblods!Og det er 3 til som starter med kaldblods i samme klasse som henne.:P Vell jeg vet ikke jeg men det sysn jeg er høyt for ekalblodser og starte. =)

Koz <3
Phantomstruck Postet - 13/03/2007 : 20:08:51
Synes absolutt ikke 10 000 er for mye for en ung kaldblods. En varmblods av samme kaliber ville vært oppe i dobbelt så mye og vel så det. Det er synd at kaldblodser generelt (med unntak av islandshester) er så billige. De er ikke verdt mindre selv om de ikke er fancy konkurransehester, og mange kaldblodser ville fått et bedre liv om de hadde vært for dyre for små drittunger som ikke kan noe. Noen raser, blant annet fjordingen holder på å øke gradvis i pris og det er bra. Hest skal være dyrt så bare de som virkelig kan og vil får sjansen.
Harneshaug Postet - 03/03/2007 : 03:16:26
Jeg batalte 20 000 for min Ulskaug og har ikke angret et sekund!
Han er ekstraver ja, har jo god stamme men er vallak (-; men vet dere hva?
Det betyr overhodet ingenting, han er min "mann", en fantastik hest og verd like mye for meg om han kostet 2 eller 20 tusen.
Jeg har hatt hest hele mitt liv, siden jeg var 6 år og aldri kan jeg si det har vært slik kjemi.
Man betaler det man vil for en hest, det jeg setter som "verdi" ligger ikke hverken i kroner eller utdannelse da jeg ikke kjøper hest med det for øyet å selge den igjen.
solanju Postet - 15/01/2007 : 16:12:58
Nei det viser seg at de gode hestene blir solgt etterhvert uansett. Gjelder bare å ha litt is i magen, og sette en riktig pris..
rusket Postet - 14/01/2007 : 18:58:56
De som lar seg presse i pris er vel gjerne de som har ekstremt hastverk med å selge hesten?
Og hastverk er lastverk - stort sett.
Irene A Postet - 14/01/2007 : 17:29:33
Jeg syns ikke at voksne, friske hester med godt gemytt skal selges for mindre enn 10 000. Så jeg er enig med tidligere eier.
Jeg syns det er synd at mange lar seg presse til å selge hestene alt for billig.
AinaVj Postet - 09/01/2007 : 22:00:32
Kopi av melding:
Hvis hoppa er frisk og rask syns jeg 10 000 kr ville vært en god pris jeg.

Opprinnelig postet av rusket



syns jeg også. 10000 er ikke mye penger selv om den ikke kan noe som helst. Hadde den vært syk/skadet hadde jeg hatt forståelse for det. Også med tanke på at det er en hoppe man kan avle videre på.
Det er trossalt et levende individ.
Og 10000 kr er det man betaler for en melkeku!!!!
Ina_R Postet - 19/12/2006 : 20:11:33
Det med hvor mye man er villig til å gi for en hest er vel en sak fra person til person. Jeg kunne nok ha gitt 10 000 for en kaldblods lik den du beskriver, enkelte andre kunne aldri gjort det. Likt det Mari nevnet, noen finner en hest de virkelig vil ha, og betaler mer enn hva hesten er verd. Det er slik det er. Men mange som overpriser hestene sine også ja, man må være våken om man skal ut på markedet for å kjøpe hest. Det har jeg hvertfall fått inntrykket av.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2008 © Hundemarked.no - Norges største Hundeside!
Her kan du kontakte vår Kundeservice: Kontakt oss
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.